Vinterserien, Manillaskolanon 2010-12-29 15:32
Resultatskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2008

   Pl Namn                    Klubb                         Tid 



Bana A  (6)         7970 m                               

    1 Oskar Sjöberg           Täby OK                     57:34 
    2 Peter Andersson         Söders SOL Tyresö         1:06:47 
    3 Jan-Olof Bogren         Sundbybergs IK            1:07:41 
    4 Kristoffer Edshage      Centrum OK                1:10:52 
    5 Johan Palmgren          Täby OK                   1:12:06 

      Olle Boström            Järla Orientering        Ej godk. 



Bana B  (18)        5140 m                               

    1 Erik Boström            Järla Orientering           41:18 
    2 Joakim Eriksson         Södertälje-Nykvarn OF       51:28 
    3 Peter Enander           Centrum OK                  52:54 
    4 Paul Norén              OK Södertörn                54:40 
    5 Eva Gustavsson          Hellas Orientering          56:08 
    6 Per Carlenius           Rotebro IS OK               57:36 
    7 Mette Petersson         Centrum OK                  59:13 
    8 Carin Kihlström         Täby OK                   1:01:16 
    9 Per-Arne Forsberg       Tullinge SK               1:01:38 
   10 Stig Thörnvik           Rotebro IS OK             1:01:54 
   11 Niklas Wickander        IFK Enskede               1:02:33 
   12 Johan Sköld             Järfälla OK               1:03:00 
   13 Peter Bratt             Bromma-Vällingby SOK      1:04:30 
   14 Robert Rylander         Söders SOL Tyresö         1:06:20 
   15 Bjarne Erlandsson       Hammarby IF OF            1:10:24 
   16 Ulf Skogtjärn           OK Linné                  1:18:09 
   17 Sverker Tirén           Hellas Orientering        1:28:30 
   18 Erland Ljungström       Spårvägens OK             1:44:32 



Bana C  (20)        3650 m                               

    1 Gunnar Svartskägg       Sundbybergs IK              36:14 
    2 Åke Wansölin            Söders SOL Tyresö           45:29 
    3 Johan Carlsten          Solna OK                    48:06 
    4 Ingemar Lindqvist       Snättringe SK               49:10 
    5 Mattias Perneby         IFK Lidingös Skid o OK      50:10 
    6 Alf Lång                Söders SOL Tyresö           51:48 
    7 Lars Nordin             Solna OK                    53:50 
    8 Gunnar Bramsten         Sundbybergs IK              54:14 
    9 Håkan Sjökvist          Söders SOL Tyresö           54:26 
   10 Marie Niska Thörnvik    Rotebro IS OK               56:31 
   11 Carl-Gunnar Boström     Enebybergs IF               56:38 
   12 Ronny Hedlund           OK Södertörn                58:34 
   13 Christina Perneby       IFK Lidingös Skid o OK    1:00:39 
   14 Christer Andersson      ATG                       1:02:01 
   15 Olof Rudin              Tumba-Mälarhöjden OK      1:02:12 
   16 Inger Vikström          Täby OK                   1:08:10 
   17 Sixten Westerlund       OK Grip                   1:12:14 
   18 Lars Öhman              Fredrikshofs IF Skid & O  1:12:34 
   19 Leif Hermundstad        Snättringe SK             1:18:28 
   20 Bengt Karlsson          Tumba-Mälarhöjden OK      1:23:09 



Bana D  (17)        2800 m                               

    1 Mats Lundblad           Täby OK                     30:35 
    2 Anna Blomgren           Tullinge SK                 38:15 
    3 Margareta Wadin         OK Älvsjö-Örby              38:44 
    4 Ulf Eskilsson           OK Södertörn                41:38 
    5 Lars-Erik Perneby       Tullinge SK                 42:09 
    6 Ivar Nordberg           OK Älvsjö-Örby              42:12 
    7 Sten Bergstrand         Skogsluffarnas OK           46:35 
    8 Carl Lang               OK Österåker                51:51 
    9 Heidi Bjerkhaug         OK Ravinen                  53:48 
   10 Gunnel Balck            IFK Enskede                 54:22 
   11 Pia Vikström            Täby OK                     59:50 
   12 Åke Haglund             Djurgårdens IF OF         1:00:16 
   13 Curt Balck              IFK Enskede               1:01:17 
   14 Sonja Perneby           Tullinge SK               1:04:32 
   15 Gunvor Granath          Nynäshamns OK             1:06:29 

      Hans Klein              OK Österåker             Ej godk. 
      Alf Persson             OK Österåker             Ej godk.