Vinterserien, Djurgårdensö 2010-01-03 15:19
Resultatskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2008

   Pl     Rank Namn                    Klubb                          Tid 



Bana A  (14)   7730 m                      

    1          Ulrik Englund           Tumba-Mälarhöjden OK         58:50 
    2          Kristoffer Edshage      Centrum OK                 1:04:29 
    3          Johan Palmgren          Täby OK                    1:04:36 
    4          Karin Lundberg          Järfälla OK                1:10:34 
    5          Björn Bängtsson         Centrum OK                 1:10:36 
    6          Rebecka Heinrup         Tullinge SK                1:11:35 
    7          Per Ljung               Stockholms OK              1:12:49 
    8          Anders Löfgren          Järfälla OK                1:13:38 
    9          Göran Eklund            Skarpnäcks OL              1:24:01 
   10          Elina Johnson           Centrum OK                 1:29:09 
   11          Staffan Zilling         OK Södertörn               1:29:45 
   12          Karin Fägerlind         Centrum OK                 1:44:23 

               Kristin Löfgren         Järfälla OK               Ej godk. 
               Ellinor Fransson        Järla IF OK               Ej godk. 



Bana B  (21)   4930 m                      

    1          Anders Thureson         SoIK Hellas                  36:28 
    2          Samuel Svensson         Centrum OK                   39:31 
    3          Rune Rådeström          Snättringe SK                41:59 
    4          Eva Gustavsson          SoIK Hellas                  43:07 
    5          Åke Wansölin            Söders SOL Tyresö            47:08 
    6          Paul Norén              OK Södertörn                 47:50 
    7          Johan Sköld             OK Roslagen                  48:09 
    8          Lena Öhman              Centrum OK                   48:13 
    9          Lennart Hävrén          Tullinge SK                  48:33 
    9          Mats Zackrisson         OK Älvsjö-Örby               48:33 
   11          Åke Andersson           OK Älvsjö-Örby               50:33 
   12          Robert Rylander         Söders SOL Tyresö            50:44 
   13          Alf Lång                Söders SOL Tyresö            51:47 
   14          Therese Persson         Snättringe SK                57:38 
   15          Karin Löfgren           Järfälla OK                  57:57 
   16          Stig Löfgren            Rotebro IS                   58:27 
   17          Hans Eriksson           SoIK Hellas                1:00:20 
   18          Johan Källbäck          Klubblös                   1:04:13 
   19          Niklas Wickander        IFK Enskede                1:12:01 
   20          Bo Sunden               Karlsbyhedens IK           1:13:45 
   21          Leif Hermundstad        Snättringe SK              1:16:20 



Bana C  (20)   3720 m                      

    1          Johan Karlsten          Solna OK                     34:23 
    2          Marketa Uhnava          Söders SOL Tyresö            36:57 
    3          Peter Bratt             Bromma-Vällingby SOK         37:31 
    4          Ulrika Karlsson         Centrum OK                   38:07 
    5          Christer Andersson      ATG                          38:37 
    6          Gunnar Bramsten         Sundbybergs IK               38:50 
    7          Mats Lundblad           Täby OK                      39:05 
    8          Ingrid E Ström          Täby OK                      40:27 
    9          My Heinrup              Järla IF OK                  41:03 
   10          Ulf Eskilsson           OK Södertörn                 43:09 
   11          Mattias Adler           Centrum OK                   43:22 
   12          Ivar Nordberg           OK Älvsjö-Örby               43:29 
   13          Lars Nordin             Solna OK                     43:45 
   14          Lars Owe Ström          Täby OK                      44:57 
   15          Levin Svedberg          Sundbybergs IK               46:14 
   16          Riina Larsson           Fredrikshofs IF              50:52 
   17          Solveig Dillman         Hammarby IF                  57:38 
   18          Britt Ericson           Hammarby IF                  57:44 
   19          Erland Ljungström       Spårvägens OK              1:04:27 

               Johanna Dahlin          Centrum OK                Ej godk. 



Bana D  (7)    2970 m                      

    1          Margareta Wadin         OK Älvsjö-Örby               36:53 
    2          Ragnar Vikström         Täby OK                      47:35 
    3          Lisa Bratt              Bromma-Vällingby SOK         50:46 
    4          Pia Vikström            Täby OK                      51:08 
    5          Gunvor Granath          Nynäshamns OK              1:00:17 
    6          Heidi Bjerkhaug         OK Ravinen                 1:01:43 
    7          Aija Sadorskis          Centrum OK                 1:06:02