Sommarserien 2008-07-22on 2008-07-23 09:27
Resultatskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2008

   Pl     Rank Namn                      År   Dst Klubb                          Tid 



Bana A  (7)    7600 m                      

    1          Fredrik Löwegren          73    15 IFK Lidingös Skid o OK       53:05 
    2          Kalle Wrane               69     6 Sävedalens AIK             1:13:03 
    3          Håkan Melin               70    16 OK Tor                     1:19:14 
    4          Mikael Moser                       Klubblös                   1:32:59 
    5          Björn Linder              72    15 Gustavsbergs OK            1:40:46 
    6          Thomas Eriksson           61    15 Tumba-Mälarhöjden OK       1:46:36 

               Johan Eklöv               76    15 Tumba-Mälarhöjden OK      Ej fullf. 



Bana B  (26)   5600 m                      

    1          Fredrik Hedin             73    15 IFK Enskede                1:01:40 
    2          Henrik Trofast            74    15 Tullinge SK                1:05:15 
    3          Lars Segerman                   15 Skarpnäcks OL              1:07:22 
    4          Claes Andersson           65    15 OK Södertörn               1:07:40 
    5          Patrik Adebrant           70    15 Tumba-Mälarhöjden OK       1:07:53 
    6          Mattias Skeppling               15 OK Södertörn               1:08:31 
    7          Alf Jansson                     15 Skarpnäcks OL              1:09:27 
    8          Lars Risby                57    15 OK Ravinen                 1:13:07 
    9          Peter Blomqvist                    Klubblös                   1:13:51 
   10          Roger Larsson             57    15 Snättringe SK              1:15:11 
   11          Gunnar Eriksson           38    16 Södertälje IF              1:15:44 
   12          Fredrik Morast                  15 Haninge SOK                1:16:42 
   13          Lars Johansson            40    16 Södertälje-Nykvarn OF      1:18:42 
   14          Alf Lång                  47    15 Söders SOL Tyresö          1:20:24 
   15          Jonatan Lindell           67    15 IFK Enskede                1:23:29 
   16          Anders Berntsson          96    15 Snättringe SK              1:27:24 
   17          Tomas Pettersson          52    15 Haninge SOK                1:27:30 
   18          Olle Bergström            72       Telia IF                   1:28:29 
   19          Birger Andren                   15 Fredrikshofs IF Skid & OK  1:34:48 
   20          Leif Lundquist                  15 Enebybergs IF              1:35:20 
   21          Åke Andersson                   15 OK Älvsjö-Örby             1:36:51 
   22          Jörgen Widlund            48    15 Nynäshamns OK              1:37:45 
   23          Leif Fält                          Klubblös                   2:05:00 

               Olle Yttermo              60    15 OK Södertörn              Ej godk. 
               Carl Gunnar Forsberg      46    15 Snättringe SK             Ej fullf. 
               Lena Risby                57    15 OK Ravinen                Ej fullf. 



Bana C  (16)   4200 m                      

    1          Eidar Lindgren            37    15 OK Ravinen                   47:54 
    2          Helena Adebrant           68    15 Tumba-Mälarhöjden OK         58:56 
    3          Lars Cederus              39    15 Snättringe SK                59:19 
    4          Roland Nyman              46    15 Snättringe SK              1:04:55 
    5          Göran Glanshed            45    15 IFK Enskede                1:15:28 
    6          Sune Lindell              39    16 OK Hällen                  1:17:30 
    7          Olle Rudin                      15 Tumba-Mälarhöjden OK       1:19:18 
    8          Bror Wahlberg             35    15 Haninge SOK                1:33:48 
    9          Anders Sandwall           42    15 Skarpnäcks OL              1:42:00 
   10          Hannu Wennerström                  Telia IF                   2:14:38 
   11          Gerd Wennerström                   Telia IF                   2:14:39 

               Christer Hedin            47    15 IFK Enskede               Ej godk. 
               Katarina Ringels          63    15 OK Södertörn              Ej godk. 
               Erik-Olov Cloth           38    15 Tullinge SK               Ej fullf. 
               Lars Öhman                44    15 Fredrikshofs IF Skid & OK Ej fullf. 
               Ulf Franzen                     15 Järla IF OK               Ej fullf. 



Bana D  (45)   3000 m                      

    1          Micke Gustafsson          59    15 OK Södertörn                 43:28 
    2          Tommy Uvhagen                   15 Järfälla OK                  44:07 
    3          Sune Andersson                  15 Snättringe SK                48:49 
    4          Karl-Werner Andersson     33    15 Snättringe SK                50:33 
    5          Benny Bogstedt            40    15 Tullinge SK                  51:27 
    6          Terese Eklöv                    15 Tumba-Mälarhöjden OK         51:56 
    7          Leif Jehander                   15 Bromma-Vällingby SOK         53:37 
    8          Maggan Bogstedt           57    15 Tullinge SK                  56:15 
    9          Ove Arvidsson             38    15 OK Södertörn               1:01:30 
   10          Gunilla Glanshed          46    15 IFK Enskede                1:02:37 
   11          Kerstin Loenberg          65    15 Stigfinnarna               1:06:10 
   12          Ingvar Oskarsson                   Klubblös                   1:06:19 
   13          Sten Tiderman                   15 Tumba-Mälarhöjden OK       1:07:47 
   14          Torsten Lundborg          35    15 Hammarby IF OF             1:08:28 
   15          Bror Ihren                      15 Skarpnäcks OL              1:08:50 
   16          Lars Andersson            37    15 Skogsluffarnas OK          1:09:36 
   17          Lars Friden                        FMV                        1:09:42 
   18          Göran Roos                         STS                        1:10:15 
   19          Gert Gyllbrand            29    15 Gustavsbergs OK            1:10:40 
   20          Yngve Hedberg                   15 Snättringe SK              1:10:52 
   21          Åke Samuelsson            41    15 Tumba-Mälarhöjden OK       1:12:08 
   22          Åke Lewander              45    15 Skarpnäcks OL              1:12:22 
   23          Gunnel Junegard           36    15 OK Södertörn               1:14:30 
   24          Ulla Andersson                  15 OK Södertörn               1:14:31 
   25          Embla Morast              94    15 Haninge SOK                1:15:06 
   26          L-E Perneby                     15 Tullinge SK                1:17:57 
   27          Sonja Perneby                   15 Tullinge SK                1:18:57 
   28          Sigrid Blom               40    15 Tullinge SK                1:19:22 
   29          Andris Rozenbachs                  TK IF Klubb 90006          1:22:33 
   30          Lars Lindgren                   15 Skogsluffarnas OK          1:22:49 
   31          Tomas Sjöberg             46    15 Solna OK                   1:27:47 
   32          Sven-Erik-Isabel Amren          15 Snättringe SK              1:30:37 
   33          Lars Westling                   15 Hammarby IF OF             1:31:22 
   34          Lisbeth Johansson         38    16 Södertälje-Nykvarn OF      1:33:36 
   35          Anna Dahlberg                   15 IFK Enskede                1:35:42 

               Tommy Lindberg            50    15 Haninge SOK               Ej godk. 
               Jan Holm                           Briggen Klubb 90003       Ej fullf. 
               Enn Kivisäkk              37    15 Tullinge SK               Ej fullf. 
               Tore Borgstedt            34    15 Snättringe SK             Ej fullf. 
               Sten Larsson              34    17 Häverödals SK             Ej fullf. 
               Erik Olsson               23    15 Hammarby IF OF            Ej fullf. 
               Karin Olsson              25    15 Hammarby IF OF            Ej fullf. 
               Per Wester                23    15 Gustavsbergs OK           Ej fullf. 
               Lars Sandvik                    15 OK Ravinen                Ej fullf. 
               Uno Engman                      15 IFK Enskede               Ej fullf. 



Bana E  (5)    2000 m                      

    1          Arne Sandin                        Telia IF                     33:36 
    2          Sarah Wickman                   15 Tumba-Mälarhöjden OK         36:00 
    3          Ivar Norin                29    15 Gustavsbergs OK              46:29 
    4          Andreas Bruhn                   15 Söders SOL Tyresö            49:01 
    5          Sonja Kivisäkk            43    15 Tullinge SK                  50:06