Luffarligan, Slagstaon 2010-04-21 15:31
Resultatskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2008

   Pl Namn                    Klubb                          Tid 



Bana A  (19)   4580 m                      

    1 Torbjörn Bergman        Snättringe SK                39:29 
    2 Christer Nordström      OK Älvsjö-Örby               42:57 
    3 Per Carlenius           Rotebro IS                   44:07 
    4 Bengt Andersson         Söders SOL Tyresö            44:37 
    5 Anders Gärderud         IFK Lidingö                  47:58 
    6 Bo Romson               SoIK Hellas                  49:37 
    7 Alf Lång                Söders SOL Tyresö            50:07 
    8 Åke Andersson           OK Älvsjö-Örby               53:12 
    9 Martin Eriksson         OK Södertörn                 54:06 
   10 Göran Johansson         Snättringe SK                57:05 
   11 Reine Borgström         Skogsluffarnas OK            58:00 
   12 Anders Stenback         Bromma-Vällingby SOK         58:04 
   13 Bjarne Erlandsson       Hammarby IF                  58:30 
   14 Lars Öhman              Fredrikshofs IF              58:33 
   15 Leif Hermundstad        Snättringe SK              1:03:05 
   16 Ingemar Johnson         Haninge SOK                1:03:55 
   17 Tor Lindström           Tumba-Mälarhöjden OK       1:09:37 

      Åke Wansölin            Söders SOL Tyresö           Felst. 
      Alve Wandin             Tumba-Mälarhöjden OK        Felst. 



Bana B  (47)   3620 m                      

    1 Karin Gustavsson        Strängnäs-Malmby             37:15 
    2 Bo Hedlund              IFK Enskede                  38:07 
    3 Lars Cederus            Snättringe SK                41:15 
    4 Sverker Tirén           SoIK Hellas                  41:26 
    5 Roland Persson          IFK Enskede                  41:35 
    6 Rune Carlsson           Sundbybergs IK               42:53 
    7 Per Södersten           OK Ravinen                   43:01 
    8 Nisse Nilsson           Järla IF OK                  43:11 
    9 Tommy Olausson          Tullinge SK                  43:39 
   10 Benny Bogstedt          Tullinge SK                  43:56 
   11 Jan Olof Norén          Järla IF OK                  44:12 
   12 Göran Wiström           OK Österåker                 44:28 
   13 Anna Perneby            Tullinge SK                  45:44 
   14 Staffan Melinder        Tullinge SK                  46:17 
   15 Mats Lundblad           Täby OK                      46:24 
   16 Sture Nilsson           Stockholmspolisens IF        46:45 
   17 Sven-Olof Johansson     Söders SOL Tyresö            46:49 
   18 Stenåke Johansson       Gustavsbergs OK              47:17 
   19 Eva-Stina Svärd         Haninge SOK                  47:52 
   20 Erik-Olov Cloth         Tullinge SK                  49:09 
   21 Åke Linderoth           Sundbybergs IK               49:37 
   22 Sigrid Blom             Tullinge SK                  50:27 
   23 Göran Haglund           Haninge SOK                  51:18 
   24 Ulla Andersson          OK Södertörn                 51:29 
   25 Bror Forsberg           Haninge SOK                  52:10 
   26 Karl-Erik Mogren        Stigfinnarna                 52:21 
   27 Rolf Särström           Skogsluffarnas OK            53:04 
   28 Britt Ericson           Hammarby IF                  54:35 
   29 Bror Wahlberg           Haninge SOK                  56:20 
   30 Karl-Werner Andersson   Snättringe SK                56:42 
   31 Torsten Jansson         Skogsluffarnas OK            57:21 
   32 Lars-Erik Perneby       Tullinge SK                  57:27 
   33 Levin Svedberg          Sundbybergs IK               57:37 
   34 Bengt Karlsson          Tumba-Mälarhöjden OK         58:16 
   35 Gunilla Glanshed        IFK Enskede                  59:05 
   36 Jan Hägerskog           Skogsluffarnas OK            59:08 
   37 Uno Dahl                Mälarhöjdens IK              59:12 
   38 Hans Jonsson            Hammarby IF                1:04:49 
   39 Gunnar Dahlström        Fredrikshofs IF            1:07:07 
   40 Lars-arne Eriksson      Haninge SOK                1:08:44 
   41 Kristina Hermanson      Bromma-Vällingby SOK       1:09:35 
   42 David Jonsson           Hammarby IF                1:28:05 

      Björn Stolt             OK Ravinen                  Felst. 
      Solveig Dillman         Hammarby IF                 Felst. 
      Bengt Hermanson         Bromma-Vällingby SOK        Felst. 
      Riina Larsson           Fredrikshofs IF             Felst. 
      Stig Ekmo               Tullinge SK                 Felst. 



Bana C  (62)   2730 m                      

    1 Olle Öberg              Skogsluffarnas OK            22:00 
    2 Ulf Eskilsson           OK Södertörn                 22:59 
    3 Christer Andersson      ATG                          23:02 
    4 Jan-Åke Björklund       Visborgs OK                  23:39 
    5 Anna Blomgren           Tullinge SK                  23:40 
    6 Mats Jonsson            Bromma-Vällingby SOK         25:27 
    7 Göran Rastborg          Bromma-Vällingby SOK         25:29 
    8 Albert Mård             Bromma-Vällingby SOK         25:49 
    9 Tommy Gustavsson        Östra Almy                   26:06 
   10 Torsten Lundborg        Hammarby IF                  26:11 
   11 Lennart Westergren      Söders SOL Tyresö            27:24 
   12 Andris Rozenbachs       TK IF                        27:40 
   13 Barbro Cedérus          Snättringe SK                27:50 
   14 Evy Nord                Södertälje IF                27:53 
   15 Tord Jonsson            Rotebro IS                   28:10 
   16 Britt Nordqvist         OK Sänkan                    28:15 
   17 Gösta Hansson           Bromma-Vällingby SOK         28:49 
   18 Roland Albinsson        Söders SOL Tyresö            29:16 
   19 Ingvar Johannesson      Solna OK                     29:28 
   20 Britt-Marie Danell      Tullinge SK                  29:31 
   21 Birgitta Olsson         Tullinge SK                  29:34 
   22 Tage Olsson             Stockholms OK                29:56 
   23 Lennart Sjöstål         Klubblös                     30:05 
   24 Tage Eriksson           Bromma-Vällingby SOK         30:14 
   25 Marie-Louise Tumlin     Söders SOL Tyresö            30:17 
   26 Carl Lang               OK Österåker                 30:29 
   27 Ove Arvidsson           OK Södertörn                 30:32 
   28 Bo Sundberg             Snättringe SK                30:39 
   29 Alf Persson             OK Österåker                 31:15 
   30 Börje Johansson         Solna OK                     31:48 
   31 Ove Johansson           Haninge SOK                  32:35 
   32 enn Kivisäkk            Centrum OK                   32:53 
   33 Bengt Yttermo           OK Södertörn                 32:55 
   34 Yngve Hedberg           Snättringe SK                34:11 
   35 Ulla-Britta Hall        Järla IF OK                  34:32 
   36 Gunnel Junegard         OK Södertörn                 34:40 
   37 Maj Boudrie             Väsby OK                     35:03 
   38 Birgitta Westergren     Täby OK                      35:16 
   39 Ulla-Britt Åleberg      Rotebro IS                   35:28 
   40 Edda Nilsson            Stockholmspolisens IF        36:44 
   41 Margareta Sundberg      Snättringe SK                36:46 
   42 Ingvar Oskarsson        Frakka                       39:17 
   43 Sonja Perneby           Tullinge SK                  39:48 
   44 Christer Grunder        Solna OK                     40:42 
   45 Marianne Bergstrand     Skogsluffarnas OK            42:27 
   46 Lena Holm               Nynäshamns OK                43:12 
   47 Arthur Eriksson         Hammarby IF                  43:33 
   48 Leif Gustafsson         Storvik                      43:49 
   49 lisabeth Wallman        Snättringe SK                43:57 
   50 Vivianne Andersson      Snättringe SK                44:07 
   51 Ulf Holm                Nynäshamns OK                44:41 
   52 Margit Lundström        OK Sänkan                    45:24 
   53 Bengt Åhlander          Hammarby IF                  47:10 
   54 Gunvor Granath          Nynäshamns OK                48:07 
   55 Mats Halvarez           Klubblös                     51:57 
   56 Lars Andersson          Tumba-Mälarhöjden OK         53:56 
   57 John Sjöberg            OK Ravinen                   54:35 
   58 Stig Sköldberg          OK Södertörn               1:02:53 

      Kerstin Pettersson      Tullinge SK                 Felst. 
      Hans Klein              OK Österåker                Felst. 
      Curt Andersson          OK Södertörn                Felst. 
      Sonja Sundell           Sundbybergs IK              Felst.