Luffarligan, Drageton 2010-09-15 14:47
Resultatskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2008

   Pl Namn                    Klubb                         Tid 



A, Lång  (12)       5370 m                               

    1 Pär Hansson             Centrum OK                  43:11 
    2 Peter Andersson         Söders SOL Tyresö           47:54 
    3 Rune Rådeström          Snättringe SK               49:23 
    4 Åke Wansölin            Söders SOL Tyresö           55:53 
    5 Staffan Elmhagen        Söders SOL Tyresö         1:00:17 
    6 Birger Andrén           Fredrikshofs IF Skid & O  1:05:42 
    7 Stellan Fehrnström      Enebybergs IF             1:08:12 
    8 Bengt Andersson         Söders SOL Tyresö         1:08:13 
    9 Georg Larsson           Fredrikshofs IF Skid & O  1:11:58 
   10 Leif Lundqvist          Enebybergs IF             1:13:57 
   11 Göran Johansson         Snättringe SK             1:16:10 
   12 Olle Källbäck           Klubblös                  1:51:15 



B, Mellan  (50)     3900 m                               

    1 Tommy Holmér            Väsby OK                    27:46 
    2 Rune Carlsson           Sundbybergs IK              32:16 
    3 Tage Sandberg           Bromma-Vällingby SOK        36:41 
    4 Börje Pahlén            Söders SOL Tyresö           39:54 
    5 Ingemar Lindqvist       Snättringe SK               40:01 
    6 Tommy Lindberg          Haninge SOK                 40:23 
    7 Lars Cederus            Snättringe SK               41:09 
    8 Robert Rylander         Söders SOL Tyresö           41:14 
    9 Alf Lång                Söders SOL Tyresö           41:19 
   10 Anders Stenback         Bromma-Vällingby SOK        41:24 
   11 Benny Bogstedt          Tullinge SK                 41:25 
   12 Göran Glanshed          IFK Enskede                 42:39 
   13 Bo Skoog                Tumba-Mälarhöjden OK        43:18 
   14 Björn Stolt             OK Ravinen                  45:49 
   15 Anna Blomgren           Tullinge SK                 46:09 
   16 Bengt Öqvist            Fredrikshofs IF Skid & O    46:47 
   17 Martin Eriksson         OK Södertörn                47:01 
   18 Per Carlenius           Rotebro IS OK               47:38 
   19 Benny Pettersson        Väsby OK                    47:57 
   20 Håkan Boije             Turebergs IF                49:07 
   21 Stenåke Johansson       Gustavsbergs OK             49:14 
   22 Kerstin Frenckner       Södertälje-Nykvarn OF       51:24 
   23 Kurt Andersson          Enebybergs IF               52:39 
   24 Arne Lindberg           Bromma-Vällingby SOK        56:00 
   25 Lars Öhman              Fredrikshofs IF Skid & O    58:06 
   26 Uno Dahl                Tumba-Mälarhöjden OK        59:00 
   27 Ingrid Graneli          Haninge SOK                 59:22 
   28 Leif Jehander           Bromma-Vällingby SOK        59:31 
   29 Tommy Ljusenius         Skogsluffarnas OK         1:01:51 
   30 Ann-Mari Fehrnström     Enebybergs IF             1:02:11 
   31 Gunvor Sandberg         Bromma-Vällingby SOK      1:02:43 
   32 Göran Haglund           Haninge SOK               1:04:30 
   33 Solveig Dillman         Hammarby IF OF            1:04:31 
   34 Britt Ericson           Hammarby IF OF            1:04:32 
   35 Torsten Jansson         Skogsluffarnas OK         1:05:22 
   36 Rolf Löfqvist           Söders SOL Tyresö         1:08:22 
   37 Gunnar Berggren         Tullinge SK               1:12:07 
   38 Bror Wahlberg           Haninge SOK               1:19:49 
   39 Leif Hermundstad        Snättringe SK             1:20:17 
   40 Sonja Sundell           Sundbybergs IK            1:23:06 

      Staffan Melinder        Tullinge SK              Ej godk. 
      Sture Nilsson           Stockholmspolisens IF    Ej godk. 
      Ronny Hedlund           OK Södertörn             Ej godk. 
      Göran Larbo             Attunda OK               Ej godk. 
      Ann Sjöberg             Enebybergs IF            Ej godk. 
      Jan Olof Norén          Järla Orientering        Ej godk. 
      Tommy Gustavsson        Östra Almby FK           Ej godk. 
      Rolf Skoglund           Hellas Orientering       Ej godk. 
      Sören Andersson         Väsby OK                 Ej godk. 
      Robin Ekebo             Väsby OK                 Ej godk. 



C, Kort  (34)       2900 m                               

    1 Mats Lundblad           Täby OK                     28:45 
    2 Gunnel Granqvist        Nynäshamns OK               32:30 
    3 Christer Andersson      ATG                         32:47 
    4 Eva-Stina Svärd         Haninge SOK                 33:16 
    5 Jan-Åke Björklund       Visborgs OK                 34:45 
    6 Inger Pahlén            Söders SOL Tyresö           34:53 
    7 Inger Jansson           Nynäshamns OK               35:40 
    8 Christina Larsson       Söders SOL Tyresö           36:47 
    9 Ove Johansson           Haninge SOK                 38:28 
   10 Lennart Sjöstål         Klubblös                    39:06 
   11 Carl Lang               OK Österåker                40:12 
   12 Ingvar Johannesson      Solna OK                    41:16 
   13 Torsten Lundborg        Hammarby IF OF              43:11 
   14 Lennart Stenberg        Stigfinnarna                43:15 
   15 Jan Hägerskog           Skogsluffarnas OK           44:11 
   16 Roland Hansson          Snättringe SK               45:00 
   17 Arthur Eriksson         Hammarby IF OF              46:55 
   18 Lars Sandvik            OK Ravinen                  48:39 
   19 Stig Ekmo               Tullinge SK                 49:27 
   20 Hans Klein              OK Österåker                50:39 
   21 Rune Tjörnfors          Ågesta OK                   53:54 
   22 Sven Jansson            Snättringe SK               55:21 
   23 Edda Nilsson            Stockholmspolisens IF       58:04 
   24 Bengt Åhlander          Hammarby IF OF              58:29 
   25 Lennart Bolin           Telia IF                    58:59 
   26 Alf Persson             OK Österåker              1:00:21 
   27 Kerstin Pettersson      Tullinge SK               1:02:09 
   28 Gunilla Glanshed        IFK Enskede               1:02:34 
   29 Anders Nelin            Telia IF                  1:03:34 
   30 Heidi Bjerkhaug         OK Ravinen                1:04:09 
   31 Bernt Sundberg          Tullinge SK               1:08:33 

      David Jonsson           Hammarby IF OF           Ej godk. 
      Lars Andersson          Tumba-Mälarhöjden OK     Ej godk. 
      K-G Jansson             Stockholms OK            Ej godk.