Ungdomsserien 2010 - Kretstävling 2, Grupp Söder 4to 2010-05-20 22:13
Resultatskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2008

   Pl Namn                    Klubb                          Tid 



H16  (8)       5220 m                      

    1 Jakob Ivarsson          Haninge SOK                  36:35 
    2 Alexander Berger        Haninge SOK                  40:35 
    3 Jesper Lund             Haninge SOK                  41:04 
    4 David Hector            Snättringe SK                41:19 
    5 Emil Hössjer            Haninge SOK                  45:17 
    6 Oskar Greilert          Haninge SOK                  45:34 

      Jesper Andersson        Snättringe SK             ej start 
      Henrik Bark             Snättringe SK             ej start 



H14  (8)       4060 m                      

    1 Simon Hector            Snättringe SK                27:16 
    2 Martin Nilsson          Snättringe SK                29:38 
    3 Hugo Dahlberg           Haninge SOK                  30:48 
    4 Joakim Skärlén          Haninge SOK                  34:19 
    5 Sagar Joon              Snättringe SK                37:56 
    6 Jonas Kallhauge         Snättringe SK                42:01 
    7 Totte Malmgård          Haninge SOK                  47:27 
    8 Niklas Granberg         Snättringe SK                59:53 



H12  (11)      2480 m                      

    1 Martin Andersson-Björk  Haninge SOK                  26:57 
    2 Emil Andersson          Haninge SOK                  29:11 
    3 Egil Morast             Haninge SOK                  34:17 
    4 Ludde Persson           Haninge SOK                  35:58 
    5 Tobias Karlsson         Snättringe SK                37:57 
    6 Gustav Ekner            Snättringe SK                42:13 

      Viking Freij            Snättringe SK             Ej godk. 
      Gustav Lidmar           Snättringe SK             Ej godk. 
      Dane Nilsson            Snättringe SK             Ej godk. 
      Laban Thim              Haninge SOK               Ej godk. 
      Rickard Bemm            Haninge SOK               Ej godk. 



H10  (4)       2370 m                      

    1 Mattias Kallhauge       Snättringe SK                20:50 
    2 Felix Persson           Haninge SOK                  20:54 
    3 Martin Skärlén          Haninge SOK                  24:01 
    4 Olle Hammarberg         Snättringe SK                24:43 



D16  (3)       4050 m                      

      Ronja Bergman           Snättringe SK             ej start 
      Embla Morast            Haninge SOK               ej start 
      Moa Leijon-Lind         Haninge SOK               ej start 



D14  (5)       3570 m                      

    1 Hanna Korhonen          Haninge SOK                  28:10 
    2 Jennifer Andersson      Haninge SOK                  39:24 
    3 Märta Fröjd             Snättringe SK                41:25 
    4 Anna Berntsson          Snättringe SK                43:05 

      Alva Karlsson           Snättringe SK             Ej godk. 



D12  (5)       2730 m                      

    1 Vilma Karlsson          Snättringe SK                43:04 
    2 Gabriella Eriksson      Haninge SOK                  45:00 
    3 Josefina Marklund       Snättringe SK                53:35 
    4 Cecilia Berntson        Snättringe SK              1:00:40 

      Kristina Tedhamre       Snättringe SK             Ej godk. 



D10  (1)       2390 m                      

    1 Frida Hector            Snättringe SK                22:16 



U4  (4)        3570 m                      

    1 Mathias Axelsson        Snättringe SK                45:48 

      Birk Bergman            Snättringe SK             ej start 
      Linnea Almlöf           Haninge SOK               ej start 
      Ellen Simmerlein        Haninge SOK               ej start 



U3  (3)        2480 m                      

    1 Joar Classon            Snättringe SK                45:27 
    2 Torun Zetterberg        Snättringe SK                51:36 

      Sofia Fureby            Snättringe SK             ej start 



U2  (17)       2390 m                      

    1 Tora Malmgård           Haninge SOK                  22:24 
    2 Jesper Lidmar           Snättringe SK                23:51 
    3 Assar Classon           Snättringe SK                24:25 
    4 Elling Morast           Haninge SOK                  24:37 
    5 Simon Andersson-Björk   Haninge SOK                  25:43 
    6 Simon Joon              Snättringe SK                27:45 
    7 Wiebe Gruben            Snättringe SK                28:27 
    8 Sandra Karlsson         Snättringe SK                30:51 
    9 Henrik Axelsson         Snättringe SK                35:10 
   10 David Bern              Snättringe SK                37:51 
   11 Ella Karlsson           Snättringe SK                37:58 
   12 Emma Johannesson        Snättringe SK                38:20 
   13 Maria Bern              Snättringe SK                39:26 
   14 Nina Persson            Haninge SOK                  39:57 

      Linus Stockling         Snättringe SK             Ej godk. 
      Rasmus Klingberg        Snättringe SK             ej start 
      Matilda Kängström       Snättringe SK             ej start 



U1  (9)        1550 m                      

    1 Ivar Lidström-Lauri     Snättringe SK                13:46 
    2 Erik Lidström-Lauri     Snättringe SK                13:58 
    3 Jakob Tedhamre          Snättringe SK                19:17 
    4 Cecilia Hector          Snättringe SK                19:23 
    5 Frida Frykman           Snättringe SK                25:54 
    6 Karin Kallhauge         Snättringe SK                27:16 

      Felix Hedin             Snättringe SK             ej start 
      Martin Hedin            Snättringe SK             ej start 
      Samuel Tillberg         Snättringe SK             ej start 



INSKOLNING  (2 1550 m                      

      Sebastian Sandblom      Snättringe SK                Godk. 
      Albin Hainke            Snättringe SK                Godk. 
      Rasmus Deffler          Snättringe SK                Godk. 
      Hannes Karpaty          Snättringe SK                Godk. 
      Ella Bemm               Haninge SOK                  Godk. 
      Tova Willborg           Snättringe SK                Godk. 
      Hugo Arvidsson          Snättringe SK                Godk. 
      Edvin Rungardt          Snättringe SK                Godk. 
      Enar Sundgren           Snättringe SK                Godk. 
      Andreas Boräng          Snättringe SK                Godk. 
      Mattias Boräng          Snättringe SK                Godk. 
      Sebastian Bemm          Haninge SOK                  Godk. 
      Jonathan Willborg       Snättringe SK                Godk. 
      Maja Hammarberg         Snättringe SK                Godk. 
      Nilas Eriksson Jüllig   Snättringe SK                Godk. 
      Oskar Ekner             Snättringe SK                Godk. 
      Ellen Sandblom          Snättringe SK                Godk. 

      Felix Hemstadius        Snättringe SK             ej start 
      Erik Fureby             Snättringe SK             ej start 
      Helena Bern             Snättringe SK             ej start